Pannon Egyetem
Ugrás a tartalomhoz

Tudományos Diákköri Tanács

Dr. Szöllősi-Nagy András

Na most akkor mit fogunk inni?

2016. május 24., kedd 18:00 óra
Sport Pub, Veszprém

• Az előadás áttekinti a vízgazdálkodás jelenlegi főbb globális kihívásait és a lehetséges megoldások körvonalait, különös tekintettel a 2015 utáni ENSZ Fenntartható Fejlesztési Célokra (SDG).

• Azzal érvel, hogy a népességdinamikai előrejelzések és a várható klímaváltozás tükrében a jelenlegi vízgazdálkodási gyakorlat nem tartható fenn a XXI. században és ezért az a század egyik legnagyobb, ha nem legnagyobb kihívása lesz.

• Globális változás és adaptáció szükséges a vízgazdálkodás minden szintjén az integrált vízgazdálkodástól kezdve az intézményes felépítésen át az oktatásig és kutatásig.

• A megállapítás egyaránt érvényes a fejlődő és iparosodott országokra.

• Különösen érvényes ez Magyarországot illetően, ahol az elmúlt évtizedek a dezintegrált vízgazdálkodás példáját adták.

Előadó: Dr. Szöllősi-Nagy András, Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete (Institute of Advanced Studies Kőszeg)

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/949684618463895/

ntp 72 rgbemmi logoemet logo szines